KADRA:
Aldona Pawełczyk- nauczyciel
Ewa Grygierczyk- nauczyciel
Anna Żarowska- nauczyciel

Świetlica szkolna zapewnia opiekę w godzinach 6.45- 15.30.

Opłaty za obiady

Miesiąc

Obiady wszystkie dni

Obiady II danie

Wrzesień 60,00 36,00
Październik 66,00 39,00
Listopad 57,00 33,00
Grudzień 42,00 27,00

Regulaminu Świetlicy Szkolnej Przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Paczkowie

Obowiązuje od 01.09.2020

Założenia organizacyjne:

1. Świetlica pracuje zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej.
  2. Do świetlicy przyjmuje się uczniów rodziców pracujących, dojeżdżających.
  3. Godziny pracy są dostosowane do potrzeb środowiska, wynikają z godzin rozpoczynania pracy i kończenia pracy przez rodziców.
  1. Świetlica jest czynna w dni w których odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkole.
  2. Liczba wychowanków w grupie nie może przekraczać 25 osób.
  3. Rodzice są zobowiązani do przestrzegania godzin pracy świetlicy szkolnej.
  4. W przypadku konieczności kontaktu bezpośredniego, osoby z zewnątrz zobowiązane są do osłony ust i nosa, dezynfekcji rąk lub użycia rękawiczek jednorazowych
  5. Do świetlicy nie mogą wchodzić dzieci chore.
  6. Sale, w których przebywają dzieci są wietrzone co godzinę w razie potrzeby częściej, dezynfekowane raz dzienne.
  7. W świetlicy przebywa tylko jedna grupa z nauczycielem.
  8. Środki czystości znajdują się w widocznym miejscu , dzieci korzystają z nich pod nadzorem nauczyciela.
  9. Rodzice i Opiekunowie dzieci nie wchodzą do pomieszczeń świetlicy.
  10. W okresie pandemii nie ma przebywania w świetlicy dzieci nie zapisanych ( okazjonalnie)
  11. Wychowankowie nie przynoszą na świetlicę niepotrzebnych przedmiotów.
  12. Dzieci korzystają ze swoich przyborów szkolnych, w wyjątkowych sytuacjach mogą korzystać z przyborów świetlicowych, które są odkładane do oznaczonego pojemnika w celu dezynfekcji.
  13. Zaleca się korzystanie z boiska szkolnego i zajęć na powietrzu.
  14. Dzieci i rodziców, opiekunów obowiązują wytyczne MEN, GIS I MZ zawarte w procedurach bezpieczeństwa obowiązujące w szkole oraz Regulamin świetlicy szkolnej.
  • Uczeń przebywający w świetlicy szkolnej ma prawo do:
  1. Udziału w zajęciach prowadzonych przez wychowawców świetlicy lub do zajęć indywidualnych.
  2. Prawo do korzystania z wyposażenia świetlicy zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego regulaminem świetlicy oraz sposobami ustalonymi przez wychowawcę świetlicy.
  3. Korzystania z pomocy wychowawcy podczas odrabiania zadań.

• Uczeń przebywający w świetlicy szkolnej zobowiązany jest do:
  1. Zgłaszania swojej obecność oraz każdorazowego meldowania swojego odejście u wychowawcy świetlicy. Nie opuszczamy świetlicę bez zgody wychowawcy – nauczyciela.
  2. Wykonywania poleceń wychowawcy świetlicy oraz pozostałych pracowników.
  3. Natychmiastowego meldowania wszelkich wypadków.
  4. Dbania o porządek i wystrój świetlicy.
  5. Poszanowania sprzętu , wyposażenia świetlicy i własności koleżanek i kolegów.
  6. Poszanowania ciszy , spokoju oraz pracy innych.
  7. Kulturalnego zachowanie się w trakcie zajęć świetlicowych, w trakcie pobytu na stołówce.
  8. Respektowania poleceń nauczyciela.
  9. Przestrzegania regulaminu świetlicy.