SK PCK

14 grudnia 2017 r. odbył się etap rejonowy XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, w której naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII b: Alicja Patkowska, Oliwia Myćków, Angelika Piekaraska. O laury zwycięzcy rywalizowało 24 uczestników klas VII szkół podstawowych i klas gimnazjalnych gminy Paczków i Otmuchów. Celem Olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży potrzeby dbania o własne zdrowie, promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie zachowań prozdrowotnych, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń zdrowotnych oraz inicjowanie i realizowanie działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym.

Wyniki uzyskane przez nasze uczennice są zachwycające.

I miejsce zajęła– Alicja Patkowska, która będzie reprezentować Oddział Rejonowy PCK w Opolu
II miejsce zajęła – Oliwia Myćków.

Gratulujemy wspaniałych wyników!!!

KONKURS PLASTYCZNY- „ZDROWIE I JEGO ZAGROZENIA”
Jak co roku w listopadzie 2017 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego organizowanego przez Oddział Rejonowy PCK w Otmuchowie. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „ Zdrowie i jego zagrożenia”. Uczniowie chętnie podjęli się wykonania przepięknych prace, które zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi zakupionymi z dotacji Gminy Paczków. Prace zostaną wyeksponowane na gazetce szkolnej.
Oto miejsca zajęte przez naszych uczniów:

Klasy I
I miejsce: Szymon Górski
II miejsce: Magda Sawula

Klasy III
I miejsce: Maciej Słabicki
III miejsce: Hubert Szaleniec

Klasy V – VII
I miejsce: Maciej Oleszko
II miejsce: Maria Stefańska

SPOTKANIE Z HONOROWYMI DAWCAMI KRWI

28 listopada 2017 r. Członkowie Szkolnego Koła PCK wzięli udział w cyklicznym spotkaniu z Honorowymi Dawcami Krwi przy „Famad” w Paczkowie. Swoimi występami dzieci uświetniły uroczystość. Jak co roku wiersze piosenki i tańce są podziękowaniem za najpiękniejszy dar, jaki można dać drugiej osobie, jakim jest krew.

SZKOLNA WYCIECZKA KOŁA PCK

W dniu 28 września 2017r. najbardziej zaangażowani członkowie Szkolnego Koła   PCK z naszej szkoły po raz kolejny  uczestniczyli w wycieczce  turystyczno – krajoznawczej po Kotlinie Kłodzkiej. W tym roku uczniowie poznawali Tajemnicze Podziemne Miasto Głuszyca – Kompleks Osówka. Dowiedzieli się jak powstawał ten ogromny obiekt złożony z  betonowych korytarzy, umocnień i hal, poznali  wiele ciekawostek związanych z Osówką, Górami Sowimi, Dolnym Śląskiem. Uczestnicy pokonali trasę ekstremalną, która obejmowała przepływ łodzią desantową oraz pokonanie chodnika  poszukiwaczy skarbów, zbudowanego z  kładek, pomostów- w zupełnych ciemnościach! Radości i pokrzykiwań było co niemiara- wszyscy jednak przeszli szlak niemal suchą stopą..

Dzięki wielu atrakcjom oraz pięknej, jesiennej pogodzie, wyjazd można udać za bardzo ciekawy i udany.